Polacy nieprzeciętni – Marian Rejewski

W ramach projektu „Polacy nieprzeciętni” realizowanego przez 11 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce młodzież z Elektronika (Katarzyna Łabuńska, Agata Gierlicka, Katarzyna Przygońska, Eliza Jankowska, Edyta Kęcik, Michał Kalinowski, Paweł Kalka z kl. 2I) opracowała wystawę wirtualną poświęconą Marianowi Rejewskiemu.

Podczas realizacji projektu odbyły się spotkania z w izbie pamięci Mariana Rejewskiego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy z kustoszem Muzeum Wojsk Lądowych płk Jerzym Lelwicem, a także z p. Magdaleną Wolską w Izbie Pamięci „Enigma”w Szkole Podstawowej im Juliusza Verne’a w Białych Błotach,  którzy podzielili się swoją wiedzą nt. bohatera projektu.

Odwiedź wystawę. Poznaj nieprzeciętnego Polaka, doskonałego matematyka, pogromcę Enigmy i niezwykle skromnego człowieka – bydgoszczanina Mariana Rejewskiego. Dowiedz się jakie miejsca w Bydgoszczy są jemu poświęcone oraz jak